עורך דין צוואות

תוכן עניינים

עורך דין צוואות

רובנו מנסים להתעלם מהעובדה כי תקופת חיינו מוגבלת. המוות הוא חלק בלתי נמנע מהחיים כאשר עריכת צוואה על ידי עורך דין היא דבר חשוב שיש לעשות טרם הפגישה עם הבורא. צוואה תמנע מריבות מיותרות בקרב המשפחה באשר לחלוקת הממון. סכסוכים מסוג זה עשויים לרדת לפסים אישיים ולערער את היחסים במשפחה לכן על זוג ההורים לגלות אחריות ולערוך צוואה אצל עורך הדין המתמחה בתחום זה.

כתיבת צוואה בנוכחות עורך דין צוואות 

כתיבה של צוואה היא פעולה הדורשת ללא כל צל של ספק תכנון מוקפד, כתיבה מדויקת ולרבות גם הכרה מעמיקה בחוק הירושה. כתיבת הירושה עלולה לעורר לא מעט אמוציות, בין אם נכתבה לאחר ריב בין בני משפחה ובין אם בני משפחה מתנגדים למימושה של הצוואה. בשל כך ייתכן וכי ייעוץ וליווי של עורך דין צוואות יהיה הכרחי במקרים אלו ואחרים. 

לכן, כאשר מדובר במקרים של כתיבת צוואה, הוצאת צוואה לפועל או אפילו עריכה שלה, מומלץ להיעזר בשירותיו של עורך דין המתמחה בכתיבת צוואות ומכיר לעומק את התייחסות לחוק וערכאות רלוונטיות בתחום על מנת שלצוואה יהיה תוקף משפטי. צוואה אשר נכתבה ללא פיקוח ואישור של גורם משפטי עשויה שלא להתקבל במלואה בבית המשפט ולעורר מחלוקות רבות. כמו כן יוכל עורך הדין לוודא כי כותב הצוואה כשיר לכך וכי הצוואה נכתבה מרצונו החופשי, ללא איום או סחטנות, או כל לחץ לא ראוי או לא הוגן.


 חשוב לזכור כי פניה לגורם משפטי בשלב מוקדם תשפיע על תוצאות התיק. כשמדובר בנושא גירושין, ישנו יתרון לבן הזוג אשר פנה ראשון בבקשה להתגרש. במקרים משפטיים אחרים ישנה חשיבות רבה להתנהלות היומיומית של התובע והנתבע ועל מנת לבצע את הפעולות הנכונות יש לקבל הכוונה משפטית. הכוונה זו תוכלו למצוא במשרד עו"ד אברהם הופרט אשר מייצג נאמנה את לקוחותיו כבר מעל 30 שנים, ויש שאף זומן להעיד על נסיבות עריכת צוואה, על מנת לאשרה ולהגן ולקיים את רצונו של עושה הצוואה בבחינת "מצווה לקיים את דברי המת".

תחום ההתמחות של עורך דין צוואות

כאשר אנו מבקשים לשכור את שירותיו של איש מקצוע, ככל הנראה שנבקש לבחור לעצמנו את נותן השירות המקצועי, האמין והמנוסה ביותר אשר יוכל להעניק לנו שירות מצוין. לכן כאשר מדובר בנושא כל כך מורכב ולעיתים אף נפיץ כמו כתיבת צוואה או מימושה, חשוב שנדע לחפש אחר עורך דין אשר מתמחה בתחום הצוואות. תחום זה נחשב למורכב ועמוק, בו נדרשת הכרה באופי חוק הירושות ויחד עם זאת גם ידע נרחב. כמו כן נדרשת גם יכולת והבנה כיצד ניתן לתכנן בצורה מיטבית את חלוקת הצוואה, אילו תנאים ניתן להקנות עבור היורשים בעת קבלת הירושה ועוד.

מימוש כתיבה והתנגדות

כאשר מדובר בכתיבה של צוואה חשוב שנדע מדוע קבלת שירות מעורך דין המתמחה בדיני צוואות היא חשובה ורלוונטית, זאת מכיוון שהחוק הישראלי מכיר בחמישה סוגי צוואות. עם זאת חשוב לדעת כי כתיבת צוואה הינו דבר אישי, אשר דורש לא רק התערבות של עורך דין אלא גם מימוש רצונותיו של המוריש עם סיום כתיבת הצוואה. בשל כך לכל אחת מהצוואות הללו קיימים תנאים שונים למימושם ותקינותם לפי החוק, בין אם מדובר בצוואה בפני עדים, צוואה הדדית בין בני זוג או צוואה שבעל פה.

יחד עם זאת חשוב לדעת כי מימוש צוואה ייעשה דרך הגשת בקשה לרשם לענייני ירושה, כאשר כל צוואה אמורה להיות מופקדת בידי הרשם. במידה וישנם מתנגדים למימוש צו הירושה, ייתכן והסיבות לכך יהיו מוצדקות או שלא אך עדיין ישנן תקנות אשר מורות כיצד ומתי ניתן להגיש צו התנגדות, כשלכל המאוחר ניתן להתנגד למימוש צו ירושה  עד כ-14 ימים מפרסום הצוואה ובהגשת תצהיר על ידי עורך דין צוואות.

יתרונות השימוש בעורך דין בעת עריכת צוואה

מומחיות משפטית של עורך דין צוואות אשר מחזיק בידע מעמיק, בכל הקשור לדרישות המשפטיות והפורמליות הדרושות לצוואה תקפה וניתנת לאכיפה. הם יוכלו להדריך בעת התהליך, להבטיח שהצוואה אכן תהיה תואמת לחוקים החלים, ולצמצם את הסיכון לטעויות או השמטות שעלולות להפוך את הצוואה לפסולה. יתרון נוסף ולא פחות משמעותי הוא תכנון עיזבון מותאם, בשכל כך עורך דין צוואות יכול לעזור לכם לפתח תכנית עיזבון מקיפה המותאמת לצרכים ולמטרות הספציפיות של כל צוואה. 

עורכי הדין ייקחו בחשבון גורמים שונים, כגון דינמיקה משפחתית, השלכות מס, הגנה על נכסים ותרומות לצדקה, בכדי ליצור תוכנית עיזבון אשר תשקף את רצונותיו של בעל הצוואה. יחד עם כל אלו בעת כתיבה של צוואה בעזרת עורך דין, תתאפשר הפחתה משמעותית של אתגרים פוטנציאליים בעת מילוי הצוואה. הם יוכלו לעזור בניווט מצבים משפחתיים מורכבים, כולל משפחות מעורבות או עבור בני משפחה עם צרכים מיוחדים, ולספק הדרכה שתמזער את הסיכון למחלוקות בין המוטבים בעתיד.

תפקידו של עורך דין צוואות מעבר לעריכת צוואה

עורך דין בעל ידע בצוואות יכול לסייע בהיבטים שונים של תכנון עיזבון מעבר לעריכת צוואה. הם יכולים לעזור להקים נאמנויות, להגדיר אפוטרופוסים לילדים קטינים, לתכנן אי כושר באמצעות ייפוי כוח ולקדם הנחיות רפואיות וגם לספק הנחיות לגבי הפחתת מסי עיזבון. עורך דין צוואות יוכל לשמש כיועץ מהימן לכל אורך תהליך תכנון העיזבון, תוך כדי דאגה למילוי וביצוע רצונות לקוחותיו, הגנה על נכסיכם ורווחתם הכלכלית של יקיריכם וגם בעת מילוי צווי ירושה.

עו"ד אברהם הופרט – עו"ד צוואות מוסמך

עו"ד אברהם הופרט הינו בעל ותק וניסיון עתיר שנים בעולם המשפט. עו"ד הופרט הינו מגשר משנת 1989 והתנסה במגוון רחב של תיקים העוסקים בדיני משפחה, גירושין וירושה. משרדו מאופיין בשירות מסור ואישי המלווה כל תיק כאילו זהו התיק היחיד בו עסוק במשרד. ליווי וייעוץ מקיף מתחילת הדרך ועד סופה מאפשרים שקט נפשי וביטחון בתהליך מצד הלקוחות. פנו כעת משרדינו ועיברו את ההליך המשפטי בראש שקט.

שאלות נפוצות

עורך דין צוואות הוא מומחה משפטי שמתמחה בתחום הצוואות והירושה. עיקר משימתו היא ייעוץ משפטי וייצוג משפטי בנושאי צוואות. העורך דין יכול לעזור בכתיבת צוואה, ניהול תהליכי הירושה ופיצוץ סכסוכים בין יורשים.

עורך דין לענייני משפחה וירושה מתמחה בעניינים משפטיים הקשורים בדיני משפחה, תכנון עיזבון וירושה. כדאי להתייעץ עם עו"ד משפחה כאשר אתם זקוקים לסיוע בתכנון עיזבון, עריכת צוואה, פתרון סכסוכי ירושה או ייצוג בהליכי גירושין והעניינים הנלווים להם (חלוקת רכוש, מזונות , משמורת וכו').

עורך דין לענייני משפחה יכול לסייע רבות בגישור ופתרון סכסוכים הקשורים בירושה. הוא ינתח את ההיבטים המשפטיים, ינהל משא ומתן בשמכם, ובמידת הצורך ייצג אתכם בבית המשפט. המטרה שלו היא למצוא פתרון הוגן לסוגיות במחלוקת תוך מזעור עימותים ושמירה על קשרים משפחתיים.

גישור ושיטות יישוב סכסוכים חלופיות מספקות גישה לא אגרסיבית ליישוב סכסוכים בדיני משפחה. הם מעודדים תקשורת פתוחה, שיתוף פעולה ומציאת פתרונות מועילים הדדיים. ניתן ולעיתים מומלץ לבחון את האפשרויות הללו כדי לעזור להגיע לפתרון מחוץ לבית המשפט, לחסוך זמן, כסף ולהפחית עימותים.

זה לא הזמן להסס, אני זמין למענך

אשמור על האינטרסים שלך בנחישות ורגישות!