מאמרים

האישה תבעה מבית המשפט להצהיר שהיא זכאית לחצי מהזכויות בנכסים הרשומים על שם בעלה, בהם שתי דירות וחנות. ביהמ"ש קיבל את התביעה וחייב את הבעל בהוצאות.

במשך 45 שנים סמכה האישה על בעלה ולא התערבה בענייני כספים, אלא התמקדה בעיקר במשק הבית ובגידול הילדים. לדברי ילדיהם המשותפים, אביהם הוא טיפוס קשה, ששלט בבית ביד רמה ולא נתן לאשתו שום הרגשה שגם לה יש חלק בנכסים.

אם ויתרה לאב על מזונות בתו כי רק כך הסכים להיפגש עמה. השניים חתמו על הסכם שאושר בבית משפט. לאחרונה, הגישה האם תביעה למזונות בשם בתה וזכתה.

בשנת 2002 נולדה ילדה כתוצאה מיחסי מין מזדמנים. האישה חיה בארץ והגבר מתגורר מאז באנגליה ומעולם לא פגש את הילדה. שנתיים לאחר הולדת הבת, הגישה האם תביעה לאבהות ולמזונות כנגד האב. האב נעדר מהדיונים וביהמ"ש חייב אותו במזונות.

האב טען כי אינו יכול לשלם את מזונות חמשת ילדיו כי הוא לומד בכולל ומתפרנס מעט וביקש שהאם תצא לעבוד. בית המשפט התפלא על עמדתו וקבע: דינם של אברכים כדין כל אב אחר.

בתגובה לתביעת המזונות שהגישה אשתו בשם חמשת ילדיהם המשותפים, השיב האב כי הוא אברך הלומד בכולל ומשקיע את מלוא מרצו בלימודים, ולכן יש להתחשב בו ולקבוע את המזונות לילדים בהתאם להכנסתו מהכולל העומדת על 2,000 שקל בחודש בלבד.

זה לא הזמן להסס, אני זמין למענך

אשמור על האינטרסים שלך בנחישות ורגישות!