החזקת ילדים

תוכן עניינים

החזקת ילדים

בצל הסכסוך המשפחתי כאשר לבני הזוג ילדים משותפים הרי שיש להסדיר נושאים כמו החזקת ילדים ותשלום מזונות לאישה ולילדים. בטרם הגירושין פסיקת המשמורת תקבע בביתו של מי מבני הזוג יגור הילד על פי חוק. אם בעבר היה נהוג כי המשמורת ניתנת רק לאחד מבני הזוג ונקבעים סדרי ראיה/שהייה עם ההורה האחר, הרי שהיום נהוג להסכים או להחליט על משמורת משותפת המאפשרת לשני בני הזוג לשמש כמשמורנים. יש לזכור כי המשמורת קובעת היכן יתגורר הילד ומי יהיה המגדל והמטפל הקבוע שלו, בעוד הזכות להיות אפוטרופוס נשארת אצל שני ההורים ללא קשר למשמורת. האפוטרופסות קובעת את הזכויות והחובות של שני ההורים לדאוג לחינוך, מגורים ובריאות ילדיהם.

חובה זו הינה שוויונית ויש להדגיש ולהגן על זכותו של ההורה לקשר עם ילדיו, שהינם זכות או גם חובה כפי טובת הילד.

החזקת ילדים היא מהעניינים המרכזיים שבמחלוקת בכל הליך גירושין, במידה שבני הזוג אינם מצליחים להגיע להסכמות על החלוקה בהחזקת הילדים, נדרש בית הדין הרבני או בית המשפט לענייני משפחה לסוגייה, הוא בוחן את מכלול הנתונים שבפניו וקובע את אופן ההחזקה ובמידת הצורך את זמני השהות המדויקים של כל אחד מבני הזוג עם הילדים. 

החזקת ילדים בהליך גירושין

להחזקת ילדים השלכה ישירה על נושא תשלום דמי המזונות. במרבית המקרים רק האבות מחויבים בתשלום מזונות, אם כי לפי פסיקת בית המשפט העליון יש לפסוק את דמי המזונות על פי המכלול המשפחתי הכללי, תוך התחשבות בהכנסות שני ההורים, במקרים בהם האב נבחר להיות זה המקבל משמורת על הילדים והכנסתו נמוכה מהכנסת גרושתו – יתכן כי האב יקבל תשלומי מזונות מגרושתו. במידה ויוסכם על משמורת משותפת הרי ששני בני הזוג מסכימים לשאת בהוצאות גידול הילדים באופן שווה.

ומה עכשיו? 

משרד עו"ד אברהם הופרט הינו אחד מהמשרדים המובילים במרכז בתחום דיני משפחה. במידה ונקלעתם לסכסוך משפחתי בין אם הסכסוך הוא בין בני הזוג ובין רחב יותר – בתחום הירושה, ויכוח על צוואה או שברצונכם להתגרש הסמכות הינה לבית המשפט לענייני משפחה (ויש שלבית הדין הרבני) – פניה מוקדמת למשרדינו תאפשר לנו לעזור לך בצורה היעילה ביותר. משרדינו מאופיין בגישה רעננה ואנרגטית אשר מביאה את התיקים להצלחה מרובה. ליווי אישי ומסור לצד אמונה נחרצת בצדקת הלקוח ונאמנות לו, מבטיחים כי תקבל מענה משפטי מקיף ואחראי ברמה הגבוהה ביותר. לזכותנו הצלחות רבות והמלצות ישירות מלקוחות שיוצגו ע"י המשרד לאורך השנים, בפרט בענייני החזקת ילדים ומזונות.

שאלות נפוצות

ניתן להגיע להחלטה בנוגע להחזקת הילדים בהליך גירושין בהכרעה משפטית או בדרך של הסכמה בין ההורים. אם ההורים אינם מצליחים להגיע להסכמה, ייתכן שהמערכת המשפטית תקבע את זכות המשמורת בהתבסס על מספר גורמים כגון תנאי הילדים, יכולת ההורים לטפל בהם ורצונם של הילדים. 

עורך דין לענייני משפחה וירושה מתמחה בעניינים משפטיים הקשורים בדיני משפחה, תכנון עיזבון וירושה. כדאי להתייעץ עם עו"ד משפחה כאשר אתם זקוקים לסיוע בתכנון עיזבון, עריכת צוואה, פתרון סכסוכי ירושה או ייצוג בהליכי גירושין והעניינים הנלווים להם (חלוקת רכוש, מזונות , משמורת וכו').

עורך דין לענייני משפחה יכול לסייע רבות בגישור ופתרון סכסוכים הקשורים בירושה. הוא ינתח את ההיבטים המשפטיים, ינהל משא ומתן בשמכם, ובמידת הצורך ייצג אתכם בבית המשפט. המטרה שלו היא למצוא פתרון הוגן לסוגיות במחלוקת תוך מזעור עימותים ושמירה על קשרים משפחתיים.

גישור ושיטות יישוב סכסוכים חלופיות מספקות גישה לא אגרסיבית ליישוב סכסוכים בדיני משפחה. הם מעודדים תקשורת פתוחה, שיתוף פעולה ומציאת פתרונות מועילים הדדיים. ניתן ולעיתים מומלץ לבחון את האפשרויות הללו כדי לעזור להגיע לפתרון מחוץ לבית המשפט, לחסוך זמן, כסף ולהפחית עימותים.

זה לא הזמן להסס, אני זמין למענך

אשמור על האינטרסים שלך בנחישות ורגישות!